Dzieci mają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na dworze. Mogą grać w różne gry zespołowe, bawić się z innymi dziećmi lub … jeździć na hulajnodze.

Hulajnogi dla najmłodszych

Niektóre modele hulajnóg łączą w sobie funkcje innych pojazdów dla dzieci (https://brykacze.pl/pojazdy-dla-dzieci-17) np. jeździka, w związku z czym mogą być używane przez dzieci od pierwszego roku życia. Dziecko najpierw korzysta z urządzenia jak z jeździka, a gdy podrośnie, jeździk można przerobić na hulajnogę. Modele tego typu mogą być używane od pierwszego roku życia.

Hulajnogi dla przedszkolaków

Dla trzylatków rodzice przeważnie wybierają hulajnogi klasyczne, na dwóch lub trzech kółkach. Hulajnogi dla trzylatków mają szersze podesty, umieszczone niżej podłoża, aby dziecku łatwiej było zachować równowagę. Małemu dziecku lepiej będzie się jeździć na plastikowej hulajnodze, ponieważ jest ona lżejsza.

Dla czterolatka i starszych dzieci przeznaczone są hulajnogi, które mają węższe podesty, wyższą i bardziej skrętną kierownicę, pozwalającą na wykonywanie bardziej skomplikowanych trików niż tylko jazda prosto. Takie pojazdy dla dzieci wykonywane są zazwyczaj z aluminium. Są one bardziej stabilne i mogą utrzymać większy ciężar. Rodzice starszych dzieci mogą zdecydować się na zakup hulajnogi elektrycznej lub spalinowej, jednak należy pamiętać, że korzystanie z takich urządzeń powinno odbywać się pod nadzorem oraz na terenie wolnym od ruchu ulicznego.