Zabawa z dzieckiem nie musi być monotonna i nudna. Sterowanie samochodem to rozrywka, która zapewni długie godziny świetnej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Modele znanych samochodów

Pojazdy dla dzieci – samochody RC przeznaczone są do zabawy w domu lub na równej powierzchni. Ich niewielkie rozmiary wykluczają jazdę po nierównym i trawiastym terenie. W przypadku modeli proponowanych dla dzieci, skala tj. ile razy model jest mniejszy od samochodu pełnowymiarowego, wynosi zazwyczaj 1:43, ale zdarzają się także modele o skali 1:30, 1:12. Wybór modeli aut jest ogromny, jednak najbardziej popularne i lubiane przez dzieci są oczywiście modele znanych, sportowych i najszybszych samochodów: Porsche, Mercedes, Ferrari, BMW czy samochody terenowe.

Aspekty techniczne

Samochody zdalnie sterowane są bardzo zwrotne, mają różne funkcje i zazwyczaj są prawie idealnym odwzorowaniem oryginału. Najlepsze modele są wykonane z metalowego odlewu, dzięki czemu konstrukcja całego samochodu jest solidna i odporna na uszkodzenia. Samochody RC, które steruje się najlepiej, mają ruchome zawieszenie, pozwalające na wykonywanie precyzyjnych manewrów, skrętów i obrotów. Dodatkową funkcją, jaką mogą mieć takie pojazdy dla dzieci, to kontrola prędkości. Gumowe koła użyte w niektórych modelach, pozwalają na jazdę nawet na śliskich powierzchniach, bez ryzyka utraty kontroli nad sterownością auta.