Jak mawia stare porzekadło: nie znasz dnia ani godziny! Mowa tu o prośbie, która płynie od przyszłych rodziców, abyś stał się chrzestnym ich dziecka. W końcu do samego końca ciąży nie można być pewnym komu przyznany zostanie ten zaszczyt. Wiąże się on jednak z dodatkowym kłopotem, a mianowicie… prezentem na chrzciny. Co wypada, a co nie wypada? Jaki podarunek może spodobać się kilkumiesięcznemu dziecku? Podpowiadamy!

Grawerowana pamiątka

Dawniej praktykowane dawanie pieniędzy do koperty odchodzi dziś do lamusa. Oczywiście przyszli rodzice ucieszą się, że ich pociecha sama dołoży się do pampersów, czy mleka, jednak warto zadbać, by miała ona pamiątkę po tym wyjątkowym dniu. Bardzo popularne obecnie stało się obdarowywanie maleństwa niewielkim elementem, wykonanym ze srebra lub złota wraz z grawerem. Może to być srebrny smoczek lub złota buteleczka- na stronach internetowych znajdziesz mnóstwo różnych propozycji. Prezenty te stanowią piękny dar, jaki możesz dać małemu dziecku. Dodatkowo wygrawerowana na nich data urodzin i chrztu będzie niesamowitą pamiątką z pierwszych miesięcy jego życia!

Pierwsza bryka dla malucha!

Oprócz niewielkich elementów od złotnika możesz kupić małemu dziecku prezent, którym cieszyć się będzie już wkrótce. Wielu rodziców chrzestnych decyduje się bowiem na zakup rowerków trójkołowych dla swoich pociech. To świetna inwestycja w przyszłość, tym bardziej że na rynku istnieją rowerki, którymi dziecko może cieszyć się już od szóstego miesiąca życia. Są świetną alternatywą do spacerówki i idealnie wpiszą się w uroczystość chrztu. W końcu rodzic chrzestny prezentuje dziecku pierwszy prawdziwy pojazd!