Pasje, które dziecko będzie rozwijać w przyszłości, często mają początek w jego dzieciństwie. Mały fan motoryzacji nie musi czekać na osiągnięcie 18-go roku życia, żeby wsiąść za kierownicę samochodu. Świetnym rozwiązaniem będą pojazdy na akumulator imitujące normalne auta, którymi może kierować dziecko lub rodzic za pomocą pilota.

Samochód na akumulator

Oglądając pojazdy dla dzieci  na akumulator należy zwrócić uwagę na wielkość auta, która powinna być dopasowana do wieku i wzrostu danego dziecka. Maluch nie poradzi sobie z wchodzeniem i wychodzeniem ze zbyt dużego pojazdu. Trzeba też uwzględnić fakt, że dzieci szybko rosną i zabawka powinna im służyć przez kilka sezonów. Istotna jest również waga pojazdu. Rodzice zdają sobie sprawę, że zabawka jest za ciężka, kiedy muszą ją dźwigać (np. baterie rozładują się podczas spaceru). Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na system zasilania, prędkość autka, jego obciążenie, dodatkowe funkcje oraz atesty.

Realistyczny wygląd

Pojazdy dla dzieci na akumulator powinny mieć realistyczny wygląd. Młodsi kierowcy zachwycą się autem w formie pieska czy kotka, natomiast starsi wybiorą model wzorowany na oryginalnym samochodzie (kabriolet, limuzynę, samochód sportowy czy terenowy). Ważne, aby pojazd na akumulator posiadał elementy prawdziwego auta: kierownicę, oświetlenie, sygnał dźwiękowy, a nawet otwierane drzwi, panel sterowania czy otwierany bagażnik.